Nowe Centrum Łodzi od kilku lat mocno szturmują deweloperzy.
Wcześniej na tym rewitalizowanym terenie ograniczonym ulicami Narutowicza, Kopcińskiego, Tuwima i Piotrkowską inwestorzy postawili biurowce, tworząc na wzór Warszawy łódzki Mordor, czyli biznesową, zakorkowaną, opustoszałą po godzinach pracy część miasta.
Jednak łodzianie bez entuzjazmu kupują lokale w nowym centrum.
Inwestycja mieszkaniowa goni inwestycję
Teraz na topie jest zabudowa mieszkaniowa. Teren po fabryce kapeluszy Hermana Schlee, działającej w okresie Łodzi przemysłowej, zagospodarowuje firma Murapol. Inwestycja przy ul. Targowej 2 nazwana Murapol Forum to dwa budynki z 407 mieszkaniami o powierzchni od 25 do 96 m kwadratowej podzielonej na od 1 do 5 pokoi. Koniec budowy ma nastąpić w kwietniu 2016 roku.
To jedna z kilku prowadzonych tu budów. Np. firma Duda Development z Poznania stawia perzy ul. Wodnej 3 sześciopiętrowy blok.
Łodzianie nie ruszają gremialnie po nowe mieszkania w Nowym Centrum Łodzi. Np. w powstającym Murapol Forum na 407 lokali mieszkaniowych sprzedało się 46, zarezerwowano 27. Bliskość EC1, dworca Łódź Fabryczna, dwóch czy trzech parków, jak zachwalają deweloperzy wszystkich prowadzonych inwestycji, ich nie przekonuje. Dla wielu łodzian centrum miasta wciąż uchodzi za zaniedbane, niezbyt czyste do tego mocno zabudowane.
Mieszkania w Nowym Centrum Łodzi na wynajem
Jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań, szału nie ma - ocenia Tomasz Błeszyński, ekspert od rynku nieruchomości.
- To co teraz powstaje w Nowym Centrum Łodzi można porównać do koszarowej zabudowy z 200, 300 mieszkaniami w jednym budynku, tworzącej getto. Lokale są małe, jakby specjalnie zaprojektowane dla młodych ludzi z korporacji w Warszawie, którzy przyjeżdżają pracować do Łodzi - Tomasz Błeszyński, ekspert rynku nieruchomości.
Być może dlatego jej mieszkańcy wybierają bardziej przyjazne i zielone osiedla i dzielnice, Retkinię czy Widzew. Tym bardziej, że cena za metr kwadratowy powierzchni jest porównywalna - od 10 do 11 tys. zł.
Kto więc kupuje?
- Kupujący, a wśród nich warszawiacy, traktują jako lokatę kapitału i przeznaczają mieszkania na wynajem, może nabędzie go bogaty student. W cenie jednego mieszkania w Warszawie, mają dwa w Łodzi - dodaje Tomasz Błeszyński.
Magdalena Rubaszewska Dziennik Łódzki 11.09.2024
Źródło:https://dzienniklodzki.pl/inwestycje-w-nowym-centrum-lodzi-mieszkania-kupuja-warszawiacy/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.