Dwa lata temu na seminarium Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości przedstawiałem „Strategie inwestycyjne i zjawiska kryzysowe na rynku nieruchomości” wiele osób było zdziwionych, dlaczego mówię o kryzysie i zarządzaniu kryzysowym skoro jest tak bezpiecznie i dobrze.

A tu proszę za parę miesięcy objawiała się nam pandemia Covid-19.

Każda firma niezależnie od doświadczenia, wypracowanej pozycji i osiąganych wyników może zostać dotknięta kryzysem. W takiej sytuacji tradycyjne podejście do zarządzania nie sprawdza się w momentach kryzysowych, kiedy trzeba działać szybko, błyskawicznie dostosowując się do zmieniającego się otoczenia biznesowego. Kiedy realia zmieniają się z minuty na minutę, rozbudowana dokumentacja i długofalowe plany na niewiele się przydają. Dlatego w wymagających czasach najlepiej poradzą sobie firmy, które potrafią się elastycznie dostosować do nowych wyznań i skutecznie realizować zarządzanie kryzysowe.

Kiedy firmę dotknie kryzys, warto zastanowić się nad tym, jak postępować, aby poradzić sobie z trudną sytuacją. Najważniejsze jest to, aby nie tracić głowy i nie panikować, ponieważ możemy podjąć pod wpływem stresu złe decyzje.

Kryzysy były, są i będą ...

Dlatego trzeba się do tego przyzwyczaić i zawczsu dobrze przygotować.

Zainteresowanych tą tematyką zapraszam na moje autorskie szkolenie „Zarządzanie kryzysowe na rynku nieruchomości”.

Tomasz Błeszyński doradca rynku nieruchomości


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zdjęcie: źródło Facebook